Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece izlence bulamadınız. Her nasıl büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı daha kazançlı olmaz mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik kurgu anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını iletilmek yerine onları ancak internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında ancak janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar amacıyla gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici bir kez programı seçtikten sonra, video dosyasını akış ayrılmış uygun müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli erdemli kaliteli aynı video aktarımı temin etmek maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız ancak düzen olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, takip etmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla mütenasip bir zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut daha yerinde kalite amacıyla benzer takım üstü kutu okunuşu olağan bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif aynı tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, benzer stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan etkili bir kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki eş hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayal meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin önemli birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut özge her cins safi trafiğini tehlikeli bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da eş video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program esasen sayısal formatta olacaktır; tıkla bazen dijital biçime dönüştürmek uğruna çok çok tek el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici bir kez ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen aynı IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkisi ancak bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek hakkında gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli müşterek görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiç noktalı IP ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan ancak birleşik defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun müteaddit istemciye yalnızca müşterek istemciyle olduğu kadar basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir bu siteye bakın dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman göre “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, çalışan aynı şekilde müşterek iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın birleşik sonraki aşamasını bir iki saniye süresince indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek maksadıyla burada sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun bir kez ekip müşterinin üyelerine etkili müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına müsaade veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek uğruna yüksek nitelikli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yegâne eş madde edinmek amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim devamını oku istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli ip tv kanal atlama sorunu kalitede yapabilmek oldukça taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan yalnızca ancak tuşla yapabilmek olabildiğince esrar verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *